Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gorące serca Suchedniowian! Wspaniały wynik zbiórki na rzecz WOŚP.

Utworzono dnia 01.02.2021
W niedzielę 31 stycznia 2021 r. w całym kraju po raz 29-ty odbył się Finał WOŚP. Suchedniów podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem spisał się wspaniale, pomimo jakże odmiennych warunków wynikających z panującej pandemii. Tym razem nie było tradycyjnego finału w suchedniowskiej "Kuźnicy", a mimo to kolejny raz udało się zebrać rekordową kwotę wynoszącą 42 485,96 zł! i pobić wynik z obiegłego roku, który wynosił 36 306,08 zł, a to jeszcze nie wszystko... Suma wpływająca z naszego miasta na konto Fundacji Jurka Owsiaka będzie wyższa, ponieważ Bank Spółdzielczy w Suchedniowie przekazał wcześniej na rachunek WOŚP kwotę 1 500 zł.
 
Podczas tegorocznej edycji zbieraliśmy pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
 
Na terenie Suchedniowa, Ostojowa i Łącznej zbiórkę prowadziło 48 wolontariuszy z Suchedniowskiego Sztabu WOŚP. Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować zarówno im, jak również ich opiekunom. Chcemy także podkreślić, iż wolontariusze zebrali ponad 24 tysiące złotych! Dodatkowo już od początku grudnia nasi dzielni wolontariusze mogli gromadzić datki na swoich eSkarbonkach w Internecie. Tu także okazali się wspaniali, ponieważ na konto eSkarbonki Suchedniowskiego Sztabu wpłynęło prawie 12 tysięcy złotych!
 
Oto nasi wolontariusze i opiekunowie biorący udział w 29 Finale WOŚP w Suchedniowie:
 
Suchedniowski Sztab WOŚP
Wolontariusze: 
Michalina Maciejczyk, Pola Andrzejewska, Ewa Pajek, Kamil Garbala, Paweł Zubiński, Jan Śliwa, Antonina Śliwa.
Opiekunowie: 
Agnieszka Śliwa, Anna Kwaśniewska-Maciejczyk, Anna Korytowska, Maria Pajek.
 
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ostojowie
Wolontariusze: 
Oliwia Pawelec, Oskar Pawelec, Gabriela Turska, Hanna Rogala, Nadia Odelska, Weronika Miernik, Magdalena Miernik, Patrycja Matla, Maja Zielińska, Nikola Zielińska, Lena Bujnowska, Wiktor Wojtasiński, Kornelia Bujnowska.
Opiekun: 
Magdalena Miernik
 
Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchedniowie
Wolontariusze: 
Małgorzata Barańska, Jan Barański, Amelia Matla, Wiktoria Kamińska, Milena Włodarczyk, Agata Szwed, Joanna Kucharska.
Opiekun: 
Dariusz Kowalik
 
Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Suchedniowie
Wolontariusze: 
Maria Radomska, Wiktor Miernik, Aleksandra Świtek, Maria Bolechowska, Filip Obarski, Alicja Zapała, Malwina Frontczak.
Opiekun: 
Aneta Łakomiec
 
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącznej
Wolontariusze: 
Julia Obara, Ola Grzela, Kornelia Biesaga, Natalia Kupis, Julia Moćko, Magdalena Milcarz, Patrycja Pedryc, Damian Gola, Dominik Gola, Konrad Żołądek, Kacper Zygadlewicz, Kamil Haba, Oliwia Domagała, Aleksandra Syzdół.
Opiekunowie:
Iwona Świszczorowska, Karolina Zapała.
 
Najwięcej pieniędzy zebrano do puszki Wiktorii Kamińskiej – 3805,09 zł, razem z eSkarbonką 4 300,09 zł. Natomiast największa eSkarbonka należy do Ewy Pajek z kwotą 3 050,00 zł. Trzecia suma to puszka i eSkarbonka Michaliny Maciejczyk – 2 524,63 zł.
 
W tym roku z uwagi na panującą pandemię nie mogła odbyć się finałowa impreza w suchedniowskiej „Kuźnicy”. Kilka godzin wspaniałej zabawy w środku zimy z udziałem naszych, jak i zaproszonych artystów tym razem przepadło. Ale i tak poradziliśmy sobie. Aukcję darów tym razem byliśmy zmuszeni przenieść do Internetu. Od 18 stycznia br. na specjalnie przygotowanej stronie można było licytować fanty przekazane do naszego „orkiestrowego sztabu”. Wśród nich znalazły się m.in.: Konsola Xbox przekazana przez Rafała Ciurę - zlicytowana za 562 złote, portrety Burmistrzów Suchedniowa przekazane przez Łukasza Kutwina, kolekcja 25 płyt CD listy przebojów Trójki przekazana przez Grzegorza Gałczyńskiego – zlicytowana za 250 zł, kolekcjonerska tablica z 9. Finału WOŚP przekazana przez Zdzisława Wędrychowskiego, lustrzanka cyfrowa CANON EOS 600D od Rafała Ciury, skrzynia tapicerowana od pracowni „Sztuka z piwnicy” sprzedana za sumę 220 zł, wycinanki Lucyny Kozłowskiej wylicytowane za 220 zł, dużo ceramiki od Pracowni „Gruby Kot”, rękodzieło od Danuty Świerzewskiej, Anny Korytowskiej i Małgorzaty Dróżdż, bardzo dużo fantów z firm: TELDOM i MAXOL (na Was zawsze można liczyć!), bardzo dziękujemy!, tort od Moniki Kozłowskiej, handmade-y od dzieci, zestawy wyrobów własnych od „Suchedniów Tu i Teraz”, które sprzedały się po 170 zł! Wszystkim darczyńcom i osobom, które licytowały bardzo dziękujemy!!! Podczas aukcji zebraliśmy ponad 6 tysięcy złotych!
 
Ponadto, jak co roku doskonale spisało się Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Suchedniowie, które w tygodniu poprzedzającym finał zorganizowało kiermasz. Wpłynęło z niego ponad 2 700 złotych. Bardzo dziękujemy!!! Dziękujemy Pauli Biskup oraz Radkowi Kowalikowi, którzy w sklepie „Sztuka z piwnicy” zorganizowali „Kaczkobar”. Można było w nim pobrać ziarna i nakarmić kaczki lub łabędzie, a przy okazji wesprzeć cel 29 Finału WOŚP. W puszce z „Kaczkobaru” znalazło się prawie 700 zł. Dziękujemy sklepowi Lewiatan w Suchedniowie, w którym udało się zebrać do puszki ponad 500 zł. Serdecznie dziękujemy również Wiesławowi Linkowskiemu, który jak co roku wsparł Finał WOŚP w bardzo czaso- i pracochłonny sposób. Dostarczył on bowiem aż 21,60 kg dokładnie policzonych i zapakowanych w opisane ilościowo woreczki strunowe monet o nominałach 1 i 2 grosze, które zbierał od zakończenia 28 Finału. Zaoszczędził tym samym komisji ogromu liczenia, z którym musiałaby zmierzyć się, gdyby te tysiące małych monet były ze sobą wymieszane (zawartość każdej puszki jest grupowana nominałami i zliczana w specjalnym arkuszu kalkulacyjnym).
 
Ogromne podziękowania składamy naszej komisji, która przeprowadziła rozliczenie zebranych pieniędzy: Anna Świtek, Anita Sołkiewicz, Izabela Wędrychowska, Maciej Obarski. Jesteście niezastąpieni! Podziękowania kierujemy również do dyrektora Andrzeja Karpińskiego i pracowników „Kuźnicy”. 
 
Dziękujemy także wszystkim, niewymienionym z nazwiska osobom, które przyczyniły się do pobicia kolejnego rekordu każdą złotówką wrzuconą do puszek naszych wolontariuszy oraz wpłatami na ich eSkarbonki.
 
Szef Suchedniowskiego Sztabu WOŚP,
Paweł Zubiński

GALERIE:

Licytacja 29. Finał WOŚP

Licytacja 29. Finał WOŚP

29. Finał WOŚP

29. Finał WOŚP

Zegar

Kalendarium

Marzec 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 247

W poprzednim tygodniu: 340

W tym miesiącu: 247

W poprzednim miesiącu: 1297

Wszystkich: 94374

Artystyczne Warsztaty

Wyjazdowe 9 - 16 lipca 2020 

ECO TANIEC
podsumowanie projektu

ZDROWO I NA LUDOWO -

III SUCHEDNIOWSKIE

ŚWIĘTO KASZY

Przegląd Obrzędów Wiejskich

"Tak bywało przedtym wszędzie"

Występ Zespołu Tańca Ludowego

HARNAM z Łodzi

Bryczka, konik i klepok.

Podsumowanie projektu