Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SOK "Kuźnica" zaprasza na wystawę z twórczością Ryszarda Miernika

Utworzono dnia 22.10.2019

W tym roku Ryszard Miernik świętowałby swoje 90 urodziny. Pewnie udałby się w podróż po swoich ulubionych suchedniowskich zakątkach. Może napisałby krótki wiersz… albo wystrugał postać z lipowego drewna. Zachwycałby się śpiewem ptaków na wiosnę i pięknem wielobarwnej natury.

Z fragmentem twórczości artysty można zapoznać się, oglądając nową wystawę znajdującą się na ogrodzeniu Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie przy ul. Bodzentyńskiej. Twórczość literacka i artystyczna Ryszarda Miernika jest związana z jego własną biografią, kulturą literacką i tradycją regionu Świętokrzyskiego. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostały wybrane utwory poetyckie oraz fotografie rzeźb w drewnie. Znajdziemy tutaj ponadczasowe tematy tj. życie, śmierć, miłość, piękno i czas.

Wystawę z okazji 90 urodzin artysty przygotowali syn – Zbigniew i wnuczka – Koleta. Ekspozycja prezentowana była od kwietnia do września tego roku w Zakopanem u stóp Giewontu. Z okazji 90 urodzin artysty wystawę można aktualnie oglądać w Suchedniowie – Ryśkowym Mateczniku.

Serdecznie zapraszamy

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 147

W poprzednim tygodniu: 769

W tym miesiącu: 1072

W poprzednim miesiącu: 3612

Wszystkich: 72810

Zapraszamy do obejrzenia
autoreklamy "Kuźnicy"

ECO TANIEC
podsumowanie projektu

ZDROWO I NA LUDOWO -

III SUCHEDNIOWSKIE

ŚWIĘTO KASZY