Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Świetna zabawa podczas suchedniowskich Świętojanek

Utworzono dnia 25.06.2018

 

W sobotę 23 czerwca odbyła się jedna z największych imprez organizowanych w ciągu roku w naszej gminie, czyli "ŚWIĘTOJANKI 2018". Organizatorem imprezy był Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suchedniowie. Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej udało się imprezę rozpocząć zgodnie z planem o godz. 17:00. Wszystkich przywitał burmistrz Cezary Błach oraz dyrektor suchedniowskiej "Kuźnicy" Andrzej Karpiński, całość poprowadził Zenon Juchniewicz.

Na początku imprezy wystąpiły dzieci "szlifujące" na codzień swoje umiejętności w naszym Ośrodku Kultury, czyli Studio Piosenki prowadzone przez Mariolę Pocheć, oraz Formacja Taneczna AXIS. Mogliśmy wysłuchać piosenek w wykonaniu: Nikoli ŚwitekBartosza i Pauliny Antoniak oraz Alicji Młodawskiej. Ich występy przeplecione były kolejnymi prezentacjami tanecznymi formacji AXIS.

Następnie na scenie wystąpiła nasza Suchedniowska Orkiestra Dęta pod batutą mjr Stefana Malinowskiego, wsparta młodymi instrumentalistami, którzy kształceni są przez Katarzynę Klusek, saksofonistkę naszej orkiestry. Po ich występie rostrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy wianek Świętojański. W skład jury weszli: Lilia Kowalewska – zielarka, Agnieszka Włodarczyk-Mazurek oraz Paulina Pedryc. Na konkurs zgłoszono dziewięć wianków, spośrod których jury uznało za najładniejszy p. Małgorzaty Berus ze Skarżyska, drugie miejsce zajął Marek Cygan, natomiast trzecie Maria Pajek. Nagrody dla najlepszych w konkursie ufundował Sklep Piotra Karbownika TELDOM, który to corocznie wspiera w ten sposób Ośrodek Kultury w organizacji imprezy. Został także ogłoszony konkurs na poszukiwanie kwiatu paproci, kwitnący raz w roku, podczas najkrótszej nocy. Według prasłowiańskiej tradycji znalazcy miał zapewnić bogactwo i dostatek, przez co jego poszukiwania stały się stałym elementem obchodów święta Kupały. Podczas suchedniowskich Świętojanek kwiat paproci został odnaleziony przez Jakuba Dulembę, który także otrzymał nagrodę ufundowaną przez Sklep Teldom.

Jednocześnie w czasie trwającej imprezy odbywały się wydarzenia towarzyszące: zielarka Lilia Kowalewska udzielala porad zielarskich i pomagała rozpoznawać rośliny. Natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Michniowa prowadziły warsztaty z wyplatania wianków świętojańskich.

Po konkursach na "świętojankowej" scenie pojawił się zespół Tacy Sami w godzinym programie Hit Boyz. Na codzień rockmeni i świetni instrumentaliści, z przebojowym Łukaszem Sobierajem na czele, zaprezentowali swoje aranżacje największych przebojów muzyki disco-polo, powoli rozgrzewjąc i przygotowując suchedniowską publiczność do swojego drugiego, mocno rockowego występu. W tej dance-owej odsłonie mogliśmy usłyszeć m.in. piosenki zespołów "Łobuzy", "Piękni i Młodzi" czy "Weekend". 

Następnie na terenie wokół ogniska odbyło przedstawienie teatralno-obrzędowe przedstawiające zwyczaje nocy świętojanskiej na wsi świętokrzyskiej, w wykonaniu zespołu ludowego Jodły Świętokrzyskie ze Śniadki k. Bodzentyna, prowadzonego przez Danutę Lipczyńską.

O godzinie 21-ej zespół Tacy Sami powrócił na scenę w odsłonie Lady Pank Show, gdzie zaprezentował największe przeboje legendarnego Lady Pank, wcale nie ustępując im brzmieniem, umiejętnościami muzycznymi oraz profesjonalizmem wykonania. Chłopaki, co było do przewidzenia zagrali po prostu świetnie!

Po ich występie od sceny ruszył korowód z pochodniami kierując się w stronę ogniska, wokół którego zatańczyły dziewczynki z formacji Axis przebrane w białe stroje. Przy ognisku dwie pieśni świętojańskie zaśpiewał Chór Senior, prowadzony przez Natalię Nastiuk, a następnie puszczono wianki na wodę.

Kulminacyjnym punktem programu był koncert zespołu ANDRE, który swoimi hitami "Kasiu Kasieńko", czy "Ale ale Aleksandra", przyciągnął pod scenę tłumy widzów, którzy świetnie bawili się z artystą podczas jego występu. Po koncercie Andre odbył się pokaz sztucznych ogni, a następnie do drugiej w nocy wszyscy mogli się pobawić na dyskotece poprowadzonej przez Dj'a Roberta.

 

Organizatorzy dziękują sponsorom, którzy wsparli imprezę pomocą finansową i rzeczową. Im dziękujemy:

BANK SPÓŁDZIELCZY w Suchedniowie

Nadleśnictwo Suchedniów

Sklep RTV AGD „TELDOM” 

Firma „DRINKFOOD” w Suchedniowie

HOTEL ŚWIĘTOKRZYSKI 

KLEEN-TEX Polska

Firma INTER WI-FI

Spółdzielnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Suchedniowie

Firma Wyrób i Sprzedaż Mebli Andrzej Biskup

Firma TOOLMEX TRUCK 

Pizzeria „NA HALI” 

Firma „EUROMOBIL”

dziękujemy również kierownikowi Zakładu Gospodarki Komunalnej w Suchedniowie p. Stanisławowi Dymarczykowi oraz pracownikom i  p. Jackowi Świtkowi.

 

Organizatorzy

GALERIE:

Świętojanki (fot. SOK"Kuźnica")

Świętojanki (fot. SOK

Świętojanki 2018 (fot. J. Kita)

Świętojanki 2018 (fot. J. Kita)

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 159

W poprzednim tygodniu: 628

W tym miesiącu: 1229

W poprzednim miesiącu: 2419

Wszystkich: 66752

Zapraszamy do obejrzenia
autoreklamy "Kuźnicy"

ECO TANIEC
podsumowanie projektu

ZDROWO I NA LUDOWO -

III SUCHEDNIOWSKIE

ŚWIĘTO KASZY