Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wernisaż wystawy „Muzyczny ślad na tle kolei losu – Miernikowie”

Utworzono dnia 04.05.2019

W świąteczne popołudnie 3 maja 2019 r. w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie została otwarta kolejna wystawa z cyklu Suchedniowskie Rody – Miernikowie. Suchedniów to niezwykłe miejsce, które w swojej historii nigdy nie było wsią ani miastem. Była to osada górnicza, która przyciągała inteligencje, która tu się osiedlała i zakładała rodziny. Potomkowie tych rodzin do dziś żyją w Suchedniowie. Miernikowie to rodzina, której losy związane są z Odlewnią Ludwika Starkego, a później z kolejnymi przeobrażeniami zakładu. Jednym z ciekawszych elementów wystawy jest przyjaźń Stanisława Starke z Konstantym Miernikiem, która ma odzwierciedlenie w bogatej korespondencji. Drugim kierunkiem na wystawie jest muzyka, odgrywająca niebagatelną role w życiu trzech pokoleń Mierników. Wystawa opatrzona jest bogatą, jeszcze niepublikowaną ikonografią. Pokazuje historię rodziny, przemysłu i urbanistyki naszego miasteczka. Chcemy podziękować życzliwej rodzinie za bogaty materiał i opowieści, które stały się inspiracją do kolejnej odsłony cyklu, w szczególność Halinie Radziejewskiej i Arkadiuszowi Miernikowi. Zachęcamy ludzi z Suchedniowa do dzielenia się swoimi historiami rodzinnymi. W przyszłym roku planujemy kontynuacje  Suchedniowskich Rodów.

Wystawę będzie można oglądać do 31 sierpnia w godzinach pracy ośrodka.

Wystawa zorganizowana przez Stowarzyszenie Kuźniczy Krąg działające przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Patronat nad wystawą objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Skarżyski, Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów.

Patronat medialny: Echo Dnia, TV Świętokrzyska, TVP 3 Kielce, Gazeta Suchedniowska, Radio EM, Gazeta Wyborcza.pl, Nasz Suchedniów, TSK 24.

Wernisaż wystawy „Muzyczny ślad na tle kolei losu – Miernikowie” - fotorelacja Mariusz Łężniak

Utworzono dnia 04.05.2019, 07:36

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 139

W poprzednim tygodniu: 374

W tym miesiącu: 913

W poprzednim miesiącu: 3021

Wszystkich: 60066

Zapraszamy do obejrzenia
autoreklamy "Kuźnicy"

ECO TANIEC
podsumowanie projektu