Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WIECZÓR ORMIAŃSKI W KUŹNICY

Utworzono dnia 15.10.2018

W Suchedniowie mieszka kilka rodzin ormiański, które znakomicie zasymilowały się ze społeczeństwem lokalnym. To im i ich kulturze dedykowany był niedzielny wieczór w suchedniowskiej „Kuźnicy” w dniu 14 października 2018 r. Po raz pierwszy Ormianie Gagik Tsaturyan i Ofelya Ghazaryan do Suchedniowa przyjechali w 1994. 

Gagik Tsaturyan i  Ofelya Ghazaryan


Po kilku podróżach między Polską i Armenią uznali, że Polska to dobry kraj żeby się w nim osiedlić. Ich pierwszym miejscem zamieszkania był Klonów, a później od 2000 r. Suchedniów. W następnych latach do Suchedniowa przyjeżdżały kolejne rodzinny.
 

Dorośli:

Garnik Tsaturyan i Kristine Manucharyan

Garik i Katarzyna Caturian

Armen Ghazaryan i Lusine Melkumyan

Gevor Khachatryan i Ruzanna Kerobyan

Arkadiusz i Elżbieta Kazarjan

Hayk Ghazaryan i Hermine Abrahamyan

 

Dzieci i młodzież:

Gagik i Milena Tsaturyan

Natalia i Wiktoria Caturian

Karen i Aren Ghazaryan

Hovsep i Borys Khachatryan

Artur, Ania i Kaja Kazarjan

Wiktoria i Alex Ghazaryan

 

Ogromna życzliwość i dobroć przybyszów sprawiła, iż są powszechnie szanowanymi i lubianymi mieszkańcami naszego miasteczka. I to dało impuls, aby lepiej poznać ich kraj i kulturę na wieczorze ormiańskim. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym odśpiewaniem hymnu narodowego Armenii. W poczcie sztandarowym znalazły się dzieci ormiańskich rodzin mieszkających w Suchedniowie. Następnie Garik Caturian poprowadził prezentację na temat ojczystego kraju gdzie sztuka przenikała się z tradycją i muzyką. Zwieńczeniem prezentacji była piosenka wykonana na żywo przez młodego Karena  Ghazaryan. Po prezentacji głos zabrali mieszkańcy Suchedniowa. Pan Mieczysław Kubala okazało się, że jest w 1/4 ormianinem, dyrektorzy szkół opowiedzieli o osiągnięciach artystycznych i szachowych ormiańskich podopiecznych. Kwiaty z podziękowaniami dostała najstarsza kobieta z ormiańskich rodzin obecnych na sali pani Tamara z Kielc, natomiast p. Dariusz Bernatek zaśpiewał piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, w dowód uznania dla ormiańskich przyjaciół. Na zakończenie odbyła się degustacja ormiańskich specjałów kuchni: tradycyjne gołąbki zawijane w liście winogron, ciasta i armeński chleb były tzw. wisienką na torcie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania wieczoru, a w szczególności trzem paniom, które przygotowały tradycyjne potrawy: Kristine Manucharyan, Lusine Melkumyam i Ruzanna Kerobyan.

WIECZÓR ORMIAŃSKI w Kuźnicy

Utworzono dnia 15.10.2018, 10:52

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 123

W poprzednim tygodniu: 378

W tym miesiącu: 2028

W poprzednim miesiącu: 3189

Wszystkich: 53473

Zapraszamy do obejrzenia

autoreklamy "Kuźnicy"

ECO TANIEC

podsumowanie projektu

LUXTORPEDA

na Świętojankach 2019