Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wystawa fotografii Wandy Sojeckiej

Utworzono dnia 25.08.2018


 

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie zaprasza na wystawę fotografii Wandy Sojeckiej pt:"ZAUROCZENIE". Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 8 września 2018 r. o godz. 14:00 w suchedniowskiej "Kuźnicy". Będzie to wydarzenie towarzyszące interdyscyplinarnej ogólnopolskiej naukowej konferencji pt:"Taka sama dla wszystkich - kulturowe aspekty niepodległości terenu między Wisłą a Pilicą". 

 

Wanda Sojecka – absolwentka Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Po studiach zajmowała się doradztwem i pozaszkolną oświatą rolniczą. Ekolog prowadzący projekty i kampanie w ramach pracy w Polskich Klubach Ekologicznych wrocławskim i gdańskim. Sekretarz  w Polskim Klubie Ekologicznym Okręg Dolnośląski oraz prezes Klubu Nauczycieli. Nauczyciel przyrody i chemii, doradca metodyczny, egzaminator, ekspert ministerialny d.s. awansu zawodowego nauczycieli.

Fotografią interesuje się od dawna, ale dopiero na emeryturze może poświęcić swojej pasji odpowiednią ilość czasu. Oprócz robienia zdjęć, kocha góry (zaliczyła prawie wszystkie w Europie), jazdę na nartach gł. biegowych i rower. Pasjonują ją też tańce w kręgu. Brała udział w kilku warsztatach, projektach i plenerach fotograficznych.

Projekty:

Historia opowiadania , Duch dzielnicy Grabiszyn we Wrocławiu, Mój sąsiad.

Warsztaty fotograficzne:

Fotografia portretowa w Centrum Rozwoju Zawodowego” Krzywy Komin” i Ośrodku Działań Artystycznych „Firlej”, warsztaty w „Konturach Kultury”Strefa Edukacji Twórczej  oraz w Towarzystwie Kultury Czynnej (organizacja prowadząca działalność kulturalną, oświatową i charytatywną).

Plenery

Linie dzielnicy Grabiszyn, „WDK-pocztówka z przeszłości” (organizowany przez WDK Kielce w ramach 25 Europejskich Dni Dziedzictwa  pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa- dziedzictwo krajobrazu”), spacer fotograficzny Śladami Warkota ( prowadzony przez autora retrokryminałów  i miłośnika fotografii  Jarosława Rybskiego).

Wystawy:

„Zima w Izerach” w schronisku Orle w Górach Izerskich – 2011 r. (wystawa indywidualna)

„Portret”w Centrum Rozwoju Zawodowego” Krzywy Komin” we Wrocławiu (w ramach imprezy kulturalno-oświatowej Noc Nadodrza – 2016 r. (wystawa zbiorowa)

„Nadodrze” w Bibliotece Publicznej w Suchedniowie – 2017 r. (wystawa indywidualna)

„WDK- pocztówka z przeszłości” w Kielcach – 2017 r. (wystawa zbiorowa)

„Nadodrze” w WDK Kielce – 2017 r. (wystawa indywidualna)

„Linie dzielnicy Grabiszyn” w Ośrodku Działań Artystycznych „Firlej” we Wrocławiu – 2017 r. (wystawa zbiorowa)

„Mój sąsiad” j.w. – 2018 r.

„Jest coraz  lepiej w Konurach Kultury” Strefa Edukacji Twórczej we Wrocławiu (w ramach Nocy Nadodrza. – 2017 r. (wystawa zbiorowa)


Brała udział w kilku konkursach fotograficznych m.in. organizowanych przez portal Polska jest niezwykła, gdzie wyróżniono ją publikacją zdjęcia „Zima w Górach Izerskich” w albumie wyd. Denart „Polska jest Niezwykła”.

Wrocławianka, ale sercem suchedniowianka.

 

Wystawę będzie można oglądać do 31 października w godzinach pracy ośrodka.

 

Wstęp wolny 

Serdecznie zapraszamy

 

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 125

W poprzednim tygodniu: 378

W tym miesiącu: 2030

W poprzednim miesiącu: 3189

Wszystkich: 53475

Zapraszamy do obejrzenia

autoreklamy "Kuźnicy"

ECO TANIEC

podsumowanie projektu

LUXTORPEDA

na Świętojankach 2019