Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XV edycja OKR polskiej literatury emigracyjnej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Utworzono dnia 27.10.2018

 

W dniu 26 października odbyła się w suchedniowskiej "Kuźnicy" XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego polskiej literatury emigracyjnej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Celem konkursu jest popularyzacja polskiej literatury powstałej na emigracji, kultywowanie i propagowanie piękna mowy ojczystej, konfrontacja dokonań artystycznych, integracja środowisk twórczych regionu i kraju oraz ukazanie związków Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z Suchedniowem. Konkurs w którym wzięło udział 11 recytatorów, oceniało profesjonalne Jury w składzie: Magdalena Janik oraz Hubert Guza. Całość poprowadziła Jagoda Juchniewicz - instruktor zajęć teatralno-recytatorskich w "Kuźnicy". Jury po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda - Bartosz Sałapski (Ostrowiec Świętokrzyski) - nagroda finansowa 600 zł

II nagroda - Gabriela Krycia (Ostrowiec Świętokrzyski) - nagroda finansowa 350 zł

III nagroda - Bożena Gniazdowska (Ostrowiec Świętokrzyski) - nagroda finansowa 250 zł

Wyróżnienia otrzymali: Karol Sobczyński (Ostrowiec Świętokrzyski) oraz Kinga Skrzypczyk (Ostrowiec Świętokrzyski) - nagrody rzeczowe.

Jury pragnie podziękować recytatorom, instruktorom i nauczycielom za udział i trud włożony w przygotowania do konkursu. Gorące podziękowania należą się również organizatorom, którzy wbrew wszelkim przeszkodom nie zbaczają z recytatorskiej ścieżki. Zachęcamy do poszukiwań repertuarowych i głębszej refleksji nad materiałem literackim i formą prezentacji scenicznej. Mamy nadzieję na przyszłoroczne spotkanie w tym samym, a nawet w szerszym gronie. Do zobaczenia na kolejnej edycji "emigracyjnej".

XV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski polskiej literatury emigracyjnej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Utworzono dnia 27.10.2018, 09:02

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 184

W poprzednim tygodniu: 1361

W tym miesiącu: 2700

W poprzednim miesiącu: 2125

Wszystkich: 58832

Zapraszamy do obejrzenia
autoreklamy "Kuźnicy"

ECO TANIEC
podsumowanie projektu