Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zapraszamy na promocję książki "Przełomowe życie. Wspomnienia Janusza Trzebińskiego"

Utworzono dnia 01.12.2019


Stowarzyszenie "Kuźniczy Krąg" oraz Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" zapraszają na promocję książki pt: "PRZEŁOMOWE ŻYCIE. WSPOMNIENIA JANUSZA TRZEBIŃSKIEGO", której towarzyszyć będzie etiuda teatralna pod tym samym tytułem w sobotę 7 grudnia 2019 r. o godz. 17:00 w SOK "Kuźnica" w Suchedniowie.

Przełomowe Życie. Wspomnienia Janusza Trzebińskiego to pamiętnik dnia codziennego na tle wielkiej historii. Janusz Trzebiński urodzony w 1892 roku był naocznym świadkiem i uczestnikiem życia Europy przed I wojną światową, a potem uczestnikiem dwóch wojen i czasów powojennych. W okresie tym Polska dwa razy odzyskiwała niepodległość, traciła ją i zmieniały się w niej stosunki nie tylko polityczne, ale i społeczne. Wspomnienia są materiałem źródłowym zostały przepisane i zredagowane przez dr historii Krzysztofa Karbownika. Stanowią cenny i nietuzinkowy materiał do panoramy społecznej Suchedniowa na przestrzeni blisko 90 lat. Lekkie pióra autora wspomnień sprawia, iż czyta się to jak dobrze napisaną beletrystykę.

 

Wstęp wolny   Serdecznie zapraszamy

 

Projekt uzyskał dofinansowanie Lokalnej Grupy Działania "Wokół Łysej Góry"
w Bielinach 
w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 

Sponsorzy:

BAROS, SOK "Kuźnica" w Suchedniowie, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, ACCAR Auto Serwis, STOLAR Biuro Rachunkowe

 

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 147

W poprzednim tygodniu: 769

W tym miesiącu: 1072

W poprzednim miesiącu: 3612

Wszystkich: 72810

Zapraszamy do obejrzenia
autoreklamy "Kuźnicy"

ECO TANIEC
podsumowanie projektu

ZDROWO I NA LUDOWO -

III SUCHEDNIOWSKIE

ŚWIĘTO KASZY