Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

OZEASZ historia niemożliwej rodziny

Utworzono dnia 09.03.2018

Minęło kilka dni, po spektaklu opadł kurz, ale nadal wiele emocji towarzyszy rodzicom, wychowawcom i samym uczestnikom. Musical współczesny “OZEASZ. Historia niemożliwej rodziny” to druga część trylogii po spektaklu “Rut. Historia niemożliwej miłości”, wystawionym na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury w 2016 r. W przygotowaniu jest “Amos. Historia niemożliwego miasta”. Akcja wszystkich trzech części dotyczy aktualnych problemów społecznych. Spektakl ukazuje poszukiwanie szczęścia w życiu osobistym i rodzinnym. 
Autorka scenariusza i tekstów piosenek to Zuzanna Ferenc – Warchałowska. Reżyserem i zarazem choreografem jest Michał Ośka – aktor i tancerz Kieleckiego Teatru Tańca. Muzykę skomponował młody utalentowany kompozytor Wojciech Armata. Przygotowania scenografii podjęła się Jaśmina Parkita współpracująca z Kieleckim Teatrem Tańca.
Zespół “Ozeasza” to ponad 70 osób z różnym doświadczeniem scenicznym – aktorskim, tanecznym i wokalnym. Zaproszenie do projektu przyjęli zawodowa aktorka – Agata Sobota oraz znany wodzirej Marcin Brodziński, który tym razem wystąpi w roli negatywnego bohatera. Na scenie pojawią się absolwenci i studenci Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a także kilka formacji tanecznych: STiA “Trzpioty”, “Fame”, “Verso”, “AKT”, a także “Axis” i Grupa “OŚ – ki” z Suchedniowskiego Ośrodka Kultury “Kuźnica”.
Nasze dzieci zaprezentowały się na wielkiej scenie w blasku fleszy z profesjonalnymi aktorami, to dla nich ogromna motywacja do dalszej ciężkiej pracy. Dziękujemy Michałowi Ośce za danie nam takiej możliwości oraz wiarę w nas. Doświadczenie bezcenne, które na pewno zaowocuje w przyszłości. 

OZEASZ historia niemożliwej rodziny

Utworzono dnia 09.03.2018, 09:36

Zegar

Imieniny