Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

AKTUALNOŚCI:

XVI Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Suchedniów 2024

Utworzono dnia 14.04.2024

W dniu 13 kwietnia 2024 r. w Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej w Suchedniowie odbył się XVI Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Suchedniów 2024, który zgromadził aż 1094 tancerki i tancerzy z 68 formacji tanecznych z całej Polski m.in. z Tarnobrzegu, Sandomierza, Łańcuta, Radzynia Podlaskiego, Niska, Pysznicy, Ostrowca Świętokrzyskiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Strzyżowa. Nasze miasto reprezentowała Formacja Taneczna "AXIS" prowadzona przez Ewelinę Barwicz. Podczas tegorocznej edycji Turnieju gościliśmy również tancerki biorące udział w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata International Dance Organization. Zgromadzona publiczność obejrzała łącznie 71 prezentacji konkursowych w 6 kategoriach tanecznych, takich jak: taniec nowoczesny, inscenizacja taneczna, widowisko taneczne, 30+ (bez podziału na kategorie taneczne), taniec współczesny oraz inne formy tańca.

czytaj dalej na temat: XVI Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Suchedniów 2024

Warsztaty plastyczne z Klubem Seniora "Kreatywni" pn. "Baranek, zajączek czy kurczaczek?"

Utworzono dnia 09.03.2024

W sobotnie popołudnie 9 marca 2024 r. w suchedniowskiej "Kuźnicy" członkinie Klubu Seniora "Kreatywni" w osobach Grażyna Kabała i Teresa Krogulec, poprowadziły warsztaty plastyczne pn. "Baranek, zajączek czy kurczaczek?". Uczestnicy zajęć pod czujnym okiem instruktorek stworzyli przestrzenne ozdoby wielkanocne z zastosowaniem różnorodnych technik plastycznych. Wspólnej pracy towarzyszyło wiele uśmiechów i radości. Warto w tym miejscu wspomnieć, że warsztatom plastycznym towarzyszy konkurs noszący tę samą nazwę (szczegółowe informacje: tutaj).

czytaj dalej na temat: Warsztaty plastyczne z Klubem Seniora "Kreatywni" pn. "Baranek, zajączek czy kurczaczek?"

Koncert "Włoskie przeboje Al Bano & Romina Power"

Utworzono dnia 06.03.2024

W dniu 5 marca 2024 r. w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica" odbył się koncert muzyki włoskiej, zorganizowany z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością, która wypełniła salę widowiskową po same brzegi, wystąpił duet An Dreo e Karina i zaśpiewał największe przeboje z repertuaru Al Bano i Rominy Power.

czytaj dalej na temat: Koncert "Włoskie przeboje Al Bano & Romina Power"

Koncert finałowy warsztatów wokalnych "Spotkanie z Piosenką"

Utworzono dnia 16.02.2024

W dniach 12-16 lutego 2024 r. w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica" miały miejsce warsztaty wokalne "Spotkanie z Piosenką". Podczas tych pięciu intensywnych dni podopieczne Malwiny Ozimskiej zgłębiały potencjał własnego głosu, poznawały tajniki sztuki wokalnej, pracowały nad techniką, ekspresją, interpretacją utworów oraz przygotowywały się do koncertu finałowego. W piątkowe popołudnie, 16 lutego br. w sali kameralnej suchedniowskiej "Kuźnicy" młode adeptki sztuki wokalnej wykonały dla zgromadzonej publiczności 11 utworów. Nie zabrakło występów solowych, duetów, chórków, a także towarzyszącej prezentacjom wokalnym gry na instrumentach, takich jak: ukulele, grzechotka, dzwoneczki i kabasa. Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej, która ukazała się w 24 odcinku programu "Drzwi do kultury" realizowanego przez TVP3 Kielce. Link do materiału na końcu tekstu.

czytaj dalej na temat: Koncert finałowy warsztatów wokalnych "Spotkanie z Piosenką"

Walentynki z zespołem Niepokonani

Utworzono dnia 15.02.2024

W dniu 13 lutego 2024 r. w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” odbyły się „Walentynki z zespołem Niepokonani”. Koncert, jak sama nazwa wskazuje, zorganizowano z okazji powszechnie znanego, pięknego Święta Zakochanych. Muzycy przygotowali wiele utworów i ballad o miłości, które rozgrzały serca licznego grona przybyłych gości. Ekipa suchedniowskiej „Kuźnicy” zadbała o klimatyczny wystrój sali, a także o poczęstunek. Nie obyło się bez tańców na parkiecie oraz bisu.

czytaj dalej na temat: Walentynki z zespołem Niepokonani

Muzyczne Ostatki

Utworzono dnia 11.02.2024

W dniu 11 lutego 2024 r. w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” odbyła się impreza pn. „Muzyczne Ostatki”. Zgromadzoną publiczność przywitała instruktorka Studia Piosenki Malwina Ozimska, która zadebiutowała w roli prowadzącej koncert. Na scenie zaprezentował się dobrze znany lokalnej społeczności zespół „Bliżyńskie Scyzoryki”, który liczne grono odbiorców zabawił nie tylko muzyką, ale i zabawnymi anegdotami charyzmatycznego Adama Młodawskiego.

czytaj dalej na temat: Muzyczne Ostatki

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny