Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

AKTUALNOŚCI:

Koncert Kolęd i Pastorałek pt. "Chwała na wysokości"

Utworzono dnia 20.01.2020

To było przepiękne pożegnanie okresu Świąt Bożego Narodzenia. Ponad 200 osób wysłuchało wyjątkowego Koncertu Kolęd i Pastorałek pt. „Chwała na wysokości”, którego organizatorem był Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie. Koncert odbył się 19 stycznia 2020 r., a wystąpiło w nim ponad 140 artystów.

czytaj dalej na temat: Koncert Kolęd i Pastorałek pt. "Chwała na wysokości"

W Suchedniowie mają gorące serca

Utworzono dnia 13.01.2020

28 finał WOŚP za nami, po raz kolejny zebraliśmy w Suchedniowie rekordową kwotę! W sumie 36 306,08 zł. 

czytaj dalej na temat: W Suchedniowie mają gorące serca

Koncert Noworoczny

Utworzono dnia 07.01.2020

W dniu 5 stycznia 2020 r. w sali widowiskowej suchedniowskiej "Kuźnicy" odbył się Koncert Noworoczny. Wystąpił znany w kraju i za granicą Kwartet Smyczkowy "OMEGA" z Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Suchedniowska Orkiestra Dęta pod batutą Wojciecha Materka.

czytaj dalej na temat: Koncert Noworoczny

Promocja książek: "Suchedniów. Monografia historyczna miasta i gminy" oraz "Przełomowe życie. Wspomnienia Janusza Trzebińskiego"

Utworzono dnia 09.12.2019

W dniu 7 grudnia 2019 r. w sali widowiskowej SOK „Kuźnica” odbyła się promocja dwóch nowo wydanych książek opisujących bogatą historię naszego miasta: "Suchedniów. Monografia miasta i gminy" oraz "Przełomowe życie. Wspomnienia Janusza Trzebińskiego".

czytaj dalej na temat: Promocja książek: "Suchedniów. Monografia historyczna miasta i gminy" oraz "Przełomowe życie. Wspomnienia Janusza Trzebińskiego"

Warsztaty z wykonywania świątecznych aniołów pn. "Sielsko-Anielsko"

Utworzono dnia 03.12.2019

W dniu 30 listopada 2019 r. członkinie Klubu Seniora "Kreatywni" poprowadziły warsztaty z wykonywania świątecznych aniołów pn. "Sielsko-Anielsko". Ponad 20 uczestników zajęć wykonywało ozdoby bożonarodzeniowe z zastosowaniem różnorodnych technik plastycznych. Panie Danuta Rokita, Grażyna Kabała i Danuta Grabowska dzieliły się swoją wiedzą, umiejętnościami i chętnie pomagały najmłodszym uczestnikom warsztatów plastycznych. Wykonane ozdoby zostały zabrane do domów przez ich autorów i z pewnością przystroją nie jedną choinkę stojącą w suchedniowskich domach.

czytaj dalej na temat: Warsztaty z wykonywania świątecznych aniołów pn. "Sielsko-Anielsko"

Wieczór Tatarski

Utworzono dnia 25.11.2019

W dniu 23 listopada 2019 r. w sali kameralnej suchedniowskiej "Kuźnicy" odbył się "Wieczór Tatarski" poprowadzony przez rodowitą Baszkirkę Lajsan Kalmietjewą, która od 13 lat mieszka w naszym mieście i prowadzi prywatną szkołę języka rosyjskiego. Pochodząca z oddalonego od Suchedniowa o blisko 2800 km miasta Ufa główna bohaterka wieczoru opowiedziała licznie zgromadzonej publiczności o historii Tatarów w Polsce i w Rosji, o przyrodzie, muzyce, tatarskich strojach, świętach oraz tradycyjnej kuchni.

czytaj dalej na temat: Wieczór Tatarski

Zegar

Imieniny