Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

AKTUALNOŚCI:

Suchedniowska Orkiestra Dęta zapewniła oprawę muzyczną uroczystego przekazania nowego wozu strażackiego

Utworzono dnia 15.07.2019

Suchedniowska Orkiestra Dęta pod batutą Wojciecha Materka w dniu 14 lipca 2019 r. zapewniła oprawę muzyczną uroczystego przekazania nowego wozu strażackiego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Lipienieckiej Małej koło Jastrzębia. Spotykający się w suchedniowskiej "Kuźnicy" muzycy zagrali w czasie okolicznościowej Mszy Świętej w kościele Św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu, poprowadzili przemarsz strażaków prowadzący do remizy, a następnie uświetnili oficjalną część wydarzenia, w czasie której nastąpiło poświęcenie ich nowego i niebywale nowoczesnego narzędzia pracy.

czytaj dalej na temat: Suchedniowska Orkiestra Dęta zapewniła oprawę muzyczną uroczystego przekazania nowego wozu strażackiego

Świętojanki 2019

Utworzono dnia 24.06.2019

Nieodzowny element największego festynu w mieście organizowanego w czasie najdłuższego dnia w roku stanowił zazwyczaj deszcz. Czasami był on przelotny, niewielki i tylko nieznacznie przeszkadzający w realizacji starannie opracowanego programu, innym razem zaś bywał ulewny, długotrwały przez co stanowił wielce niepożądanego "gościa" na terenie suchedniowskiego OSiR-u. Na szczęście w roku bieżącym aura przerwała tę niepisaną tradycję i "Świętojanki 2019" odbyły się w idealnych warunkach atmosferycznych.

czytaj dalej na temat: Świętojanki 2019

Zakończenie roku artystycznego w "Kuźnicy" 2018/2019

Utworzono dnia 17.06.2019

W dniu 15 czerwca 2019 r. w sali widowiskowej SOK "Kuźnica" odbyło się zakończenie roku artystycznego 2018/2019. Dzieci i młodzież zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością efekty swojej sumiennej pracy zachwycając poczynionymi postępami oraz zaskakująco wysokim poziomem umiejętności muzycznych, wokalnych, teatralnych, recytatorskich oraz tanecznych.

czytaj dalej na temat: Zakończenie roku artystycznego w "Kuźnicy" 2018/2019

Kosmiczny Dzień Dziecka w "Kuźnicy"

Utworzono dnia 03.06.2019

Od zarania dziejów przestrzeń kosmiczna wzbudzała zainteresowanie ludzi fascynując ich swoim bezkresem i tajemniczością. Wielu intrygowała do tego stopnia, iż zapragnęli przyjrzeć się jej z bliska. Cel ten udało się osiągnąć w 1969 roku w czasie misji Apollo 11, której efektem było pierwsze w dziejach ludzkości lądowanie człowieka na Księżycu. W roku bieżącym przypada 50-ta rocznica powyższego wydarzenia, dlatego też Stowarzyszenie "Kuźniczy Krąg", Rada Miejska w Suchedniowie, Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów oraz Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" postanowili upamiętnić je organizując Kosmiczny Dzień Dziecka w "Kuźnicy".

czytaj dalej na temat: Kosmiczny Dzień Dziecka w "Kuźnicy"

XXI Suchedniowska Wiosna Teatralna "MASKArada 2019"

Utworzono dnia 29.05.2019

W dniu 29 maja 2019 r. w sali widowiskowej suchedniowskiej "Kuźnicy" odbyła się XXI Suchedniowska Wiosna Teatralna "MASKArada 2019". Swoje umiejętności teatralne zaprezentowały 3 grupy teatralne z Przedszkola Samorządowego w Suchedniowie, z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Ostojowie oraz Suchedniowskiego Ośrodka Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie.

czytaj dalej na temat: XXI Suchedniowska Wiosna Teatralna "MASKArada 2019"

Koncert "Kuźnica-Miastu" z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 06.05.2019

Z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w sali widowiskowej suchedniowskiej "Kuźnicy" odbył się cykliczny koncert pn. "Kuźnica-Miastu", tym razem poprzedzony wernisażem wystawy pn. "Muzyczny ślad na tle kolei losu - Miernikowie" poświęconej rodzinie, która była ściśle związana m.in. z Suchedniowską Fabryką Odlewów, a w późniejszym czasie kolejnymi jej przeobrażeniami.

czytaj dalej na temat: Koncert "Kuźnica-Miastu" z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zegar

Imieniny