Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Noworoczna Gala Operetki: Jak bal, to bal" w wykonaniu Artes Ensemble (fot. SOK Kuźnica, Jacenty Kita)

Utworzono dnia 07.01.2019

W sobotę 5 stycznia 2019 r. w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie odbyło się widowisko muzyczne pt: "Noworoczna Gala Operetki: Jak bal, to bal" w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego Artes Ensemble. Przed suchedniowską publicznością zaprezentowali się fantastyczni muzycy i soliści. Zespół Artes Ensemble tworzą znakomici artyści, absolwenci Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, soliści oper i filharmonii, posiadający w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach wokalnych, instrumentalnych w kraju i zagranicą. 

Program koncertu podzielony był na trzy części. W częsci pierwszej mogliśmy wysłuchać znakomite wykonania ponadczasowych utworow takich jak: "Nad pięknym, modrym Dunajem" J. Straussa II, "Marsz Radetzkiego" J. Straussa I, „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”, “Jak bal, to bal” z operetki “Księżniczka czardasza”. W części drugiej natomiast zapanowały klimaty cygańskie. Wykonawcy zaprezentowali "Czardasza Silvy" z operetki "Księżniczka Czardasza" E. Kalmana oraz "Juliska z Budapesztu” z operetki „Błękitna maska”. W ostatniej części przenieśliśmy się do Hiszpanii, gdzie usłyszeliśmy "Arię torreadora" z opery "Carmen" G. Bizeta, "Granadę" A. Lara oraz „W Barcelonie” z operetki „Clivia”.  Program zakończył się wykonaniem utworu "Przetańczyć całą noc" z musicalu "My Fair Lady".

W koncercie wystapili :
Emilia Mikołajczyk - sopran,
Dominik Sierzputowski - tenor/baryton,
Emilia Herbowska - skrzypce,
Małgorzata Janaszek - wiolonczela, prowadzenie Gali, scenografia,
Andrzej Janaszek - fortepian, reżyseria, aranżacje muzyczne utworów, dyr. artystyczny zespołu Artes Ensemble.

Na zakończenie pierwszej części koncertu kierownik artystyczny zespołu zaprosił na scenę burmistrza Cezarego Błacha oraz dyr. suchedniowskiej "Kuźnicy" Andrzeja Karpińskiego, którzy złożyli zgromadzonej w sali widowiskowej publiczności życzenia noworoczne. Wszystkim mieszkańcom Suchedniowa życzymy dużo miłości i szczęścia w Nowym Roku 2019.

Noworoczna Gala Operetki: Jak bal, to bal" w wykonaniu Artes Ensemble

Utworzono dnia 06.01.2019, 11:20

Zegar

Imieniny