Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spektakl suchedniowskich kadetów i przedszkolaków "Planety Dziecka"

Utworzono dnia 05.11.2018

W dniu 25 października odbył się w Suchedniowskim Ośrodku Kultury spektakl pod tytułem -„Jak Dobro ze Złem o Polskę walczyło”. Impreza ta wpisuje się w uroczystości związane z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości Polski. Całość zorganizowana została przez Szkoły Korpusu Kadetów i Niepubliczne Przedszkole ”Planeta dziecka” w Suchedniowie. Scenariusz został oparty na motywach literackich i historycznych z dziejów naszego kraju. Wykorzystane zostały fragmenty od Biblii, poprzez romantyzm po literaturę faktu. Muzykę skomponował Marcin Madej, uczeń Szkoły Korpusu Kadetów. W swojej pracy wykorzystał motywy muzyki sakralnej, klasycznej i ludowej. Całość oparta była na tańcu, który był głównym elementem gry scenicznej.

Doskonale w tej roli spisał się Igor Stiepownikow,  uczeń klasy I Liceum Kadetów. Przedszkolaki natomiast dały popis doskonałej  znajomości „Mazurka Dąbrowskiego” i pozostałych pieśni patriotycznych, które z zapałem śpiewały od początku do końca. Doskonały mini-recital mezzosopranistki  pani Marty Złotnickiej-Godereckiej dokonał reszty, gdyż widzowie wyszli z widowiska zauroczeni tym, co zobaczyli i usłyszeli."

 

Po spektaklu Komitet Społeczny Wokół Kuźnicy przeprowadził zbiórkę publiczną pieniędzy na rehabilitację chorego suchedniowianina Rafała Kupisa. Zebraliśmy sumę 816 zł i taka kwota została przkazana na konto Rafała.

Spektakl suchedniowskich kadetów i przedszkolaków "Planety Dziecka" (fot. Z. Biber)

Utworzono dnia 05.11.2018, 15:11

Zegar

Imieniny