Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Suchedniowianie poparli WOŚP i uczcili pamięć prezydenta Gdańska

Utworzono dnia 30.01.2019

W dniu 27 stycznia 2019 r. w amfiteatrze suchedniowskiej "Kuźnicy" po raz kolejny rozbłysło czerwone serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a z głośników popłynął hymn fundacji Jurka Owsiaka. Wszystko to za sprawą pięknej iniciatywy, która zrodziła się w szkole i wyszła od mieszkańców naszego miasta, a zwłaszcza Moniki Bator i Pauliny Gębskiej. W niedzielne popołudnie około 200 osób zgromadziło się na placu SOK "Kuźnica", aby wyrazić swoje poparcie dla WOŚP, sprzeciw wobec przemocy, pogardy i nienawiści, a także uczcić pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Po wysłuchaniu utworu Czesława Niemena pt. "Dziwny jest ten świat" witający uczestników spotkania pn. "Murem za Owsiakiem" dyrektor SOK "Kuźnica" zaznaczył, że licznie zgromadzeni Suchedniowianie zebrali się, aby wyrazić stanowczy sprzeciw  wobec nienawiści, pogardzie, przemocy, a także niestety popularnemu w ostatnich czasach hejtowi. Podkreślił, że mieszkańcy naszego miasta popierają i wspierają działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak również cieszą się z tego, że Jurek Owsiak postanowił zmienić zdanie i dalej kontynuować prowadzone od 27 lat dzieło niesienia pomocy chorym dzieciom i seniorom. Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach wyraził radość z iniciatywy podjętej przez mieszkańców naszego miasta i dodał ze swej strony, że wolność słowa i czynów kończy się tam, gdzie krzywdzi się drugiego człowieka.

Przy dźwiękach utworu "Sound of silence" zgromadzeni mieszkańcy Suchedniowa minutą ciszy uczcili pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Po 60 sekundach zadumy Pola Andrzejewska wyrecytowała swój autorski wiersz pt. "Mały Raj", a w niebo przy dźwiękach syren wozów strażackich z OSP Suchedniów uniosły się czerwone balony w kształcie serca. Następnie uczniowie suchedniowskich szkół zaśpiewali hymn WOŚP, a tuż po nich swoje umiejętności wokalne zaprezentowali: Bartek Antoniak, Paulina Antoniak i Nikola Świtek ze Studia Piosenki "Kuźnica".

Suchedniowianie poparli WOŚP i uczcili pamięć prezydenta Gdańska

Utworzono dnia 30.01.2019, 10:50

fot. Zbigniew Biber (skarzysko24.pl)