Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

AKTUALNOŚCI:

Warsztaty dziennikarskie i fotograficzne w ramach "Suchedniów XD"

Utworzono dnia 18.03.2019

W piątek i sobotę odbyły się kolejne dwa spotkania w ramach projektu "Suchedniów XD". Warsztat dziennikarski poprowadził Janusz Kędracki z Gazety Wyborczej w Kielcach, który nie tylko uczył dziennikarstwa ale również opowiedział wiele ciekawych opowieści z...

czytaj dalej na temat: Warsztaty dziennikarskie i fotograficzne w ramach "Suchedniów XD"

Warsztaty "Słowiańskie Lalki Motanki - totemy szczęścia"

Utworzono dnia 18.03.2019

Po raz kolejny do Suchedniowa przyjechały panie ze Stowarzyszenia Świętokrzyskie Tkaczki, które tym razem pokazały jak wykonać lalkę motankę na szczęście bez użycia igły i ostrych narzędzi. Takie lalki to amulety szczęścia dla nas ale również dla naszych obdarowanych...

czytaj dalej na temat: Warsztaty "Słowiańskie Lalki Motanki - totemy szczęścia"

Spektakl Zbigniewa Woldańskiego pt. "...i że mnie nie opuścisz..." w suchedniowskiej "Kuźnicy"

Utworzono dnia 14.03.2019

W dniu 13 marca 2019 r. suchedniowska "Kuźnica" gościła Grupę Teatralną PROSCENIUM II działającą w Domu Kultury we Włoszczowie, która zaprezentowała przedstawienie pt. "...i że mnie nie opuścisz...".

czytaj dalej na temat: Spektakl Zbigniewa Woldańskiego pt. "...i że mnie nie opuścisz..." w suchedniowskiej "Kuźnicy"

Dzień Kobiet w "Kuźnicy" z utworami Leonarda Cohena

Utworzono dnia 08.03.2019

W dniu 7 marca 2019 r. w sali widowiskowej suchedniowskiej "Kuźnicy" odbył się koncert pn. "Cohen dla Kobiet". Zwycięzca Festiwalu Pieśni Cohena w Krakowie Kuba Michalski dla licznie zgromadzonych Pań wykonał kilkanaście utworów autora takich przebojów jak "Tańcz mnie po miłości kres", "Alleluja", "Zuzanna" w polskich tłumaczeniach oraz w oryginalnych, anglojęzycznych wersjach.

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet w "Kuźnicy" z utworami Leonarda Cohena

Muzyczne ostatki w "Kuźnicy"

Utworzono dnia 26.02.2019

W dniu 24 lutego 2019 r. odbyła się impreza pn. Muzyczne ostatki w "Kuźnicy". Przed licznie zgromadzoną publicznością, która wypełniła salę widowiskową wystąpili Chór "Senior", Kapela Łysogórska oraz Suchedniowska Orkiestra Dęta. 

czytaj dalej na temat: Muzyczne ostatki w "Kuźnicy"

Koncert polskiej piosenki pt. "Jednego serca" i wernisaż wystawy plakatów z czasów PRL-u

Utworzono dnia 11.02.2019

W sobotę 9-go lutego 2019 roku o godz. 18:00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie wspaniały song Czesława Niemena "Com uczynił” rozpoczął koncert polskiej piosenki pt. "Jednego serca”. Idea tego przedsięwzięcia artystycznego zrodziła się ze spontanicznej potrzeby ogrzania się w środku zimy zgłoskami pięknych wierszy i nutami wspaniałych kompozycji starych mistrzów. Tuż przed rozpoczęciem koncertu odbył się wernisaż wystawy plakatów z czasów PRL-u pochodzących ze zbiorów Stowarzyszenia Grupa Iniciatywna "Pod prąd", który poprowadził jej komisarz Krzysztof Karbownik.

czytaj dalej na temat: Koncert polskiej piosenki pt. "Jednego serca" i wernisaż wystawy plakatów z czasów PRL-u