Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Suchedniowska Orkiestra Dęta

 

SUCHEDNIOWSKA ORKIESTRA DĘTA

 

Orkiestra dęta w Suchedniowie powstała na przełomie XIX i XX w suchedniowskiej fabryce odlewów. Jest jedną z najstarszych orkiestr dętych działających w województwie świętokrzyskim. Przez te lata muzykowała m.in. przy parafii, ochotniczej straży pożarnej jak również przy suchedniowskich zakładach pracy. Od prawie 25 lat działa pod patronatem suchedniowskiej „Kuźnicy”. W tym czasie reprezentowała miasto jak i Suchedniowski Ośrodek Kultury występując m.in. w telewizji „Polonia”, na antenie I programu Polskiego Radia, w Królewskich Łazienkach w Warszawie, na paradach orkiestr, uroczystościach patriotycznych, okolicznościowych czy religijnych. Przyjmowała w Suchedniowie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Wałęsę, ambasadorów, polityków, czy dostojników kościelnych. Zapraszana też była na uroczystości Święta Wojska Polskiego do Kielc, gdzie obsługiwała wojskowe uroczystości garnizonowe. Kapelmistrzem orkiestry od 2008 roku jest Stefan Malinowski. 

Pan Stefan Malinowski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie dyrygentury, przez długie lata lat był muzykiem zawodowym w Reprezentacyjnej Orkiestrze Marynarki Wojennej w Gdyni. Był wieloletnim dyrygentem Wojskowej Orkiestry Dętej na Bukówce w Kielcach. Był także prezesem Świętokrzyskiego oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Kielcach oraz ekspertem ds. orkiestr dętych przy WDK w Kielcach..

 

AKTUALNOŚCI:

Orkiestra jakich mało...

Utworzono dnia 04.10.2017

W niedzielne popołudnie 01 października w suchedniowskiej kuźnicy kultury odbył się niezwykły koncert naszej orkiestry dętej z okazji wydania monografii oraz zakończenia projektu pod nazwą „Wiekowa Orkiestra".

czytaj dalej na temat: Orkiestra jakich mało...

Uroczysty koncert z okazji wydania monografii "WIEKOWA ORKIESTRA"

Utworzono dnia 18.09.2017

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie oraz Stowarzyszenie "Kuźniczy Krąg" zapraszają na  uroczysty koncert z okazji wydania monografii i płyty "WIEKOWA ORKIESTRA" 

czytaj dalej na temat: Uroczysty koncert z okazji wydania monografii "WIEKOWA ORKIESTRA"

Płyta Suchedniowskiej Orkiestry Dętej

Utworzono dnia 17.09.2017

 W nakładzie 300 egzemplarzy ukazała się płyta Suchedniowskiej Orkiestry Dętej działającej w „Kuźnicy” pod batutą kapelmistrza Stefana Malinowskiego. 

czytaj dalej na temat: Płyta Suchedniowskiej Orkiestry Dętej

Zegar

Imieniny

ECO TANIEC

podsumowanie projektu