Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

W Suchedniowie mają gorące serca

Utworzono dnia 13.01.2020

28 finał WOŚP za nami, po raz kolejny zebraliśmy w Suchedniowie rekordową kwotę! W sumie 36 306,08 zł. Pobiliśmy wyczyn z ubiegłego roku, kiedy to uzbieraliśmy 30 428,99 zł. Ta suma będzie wyższa, ponieważ jak co roku Bank Spółdzielczy wcześniej wpłacił na konto WOŚP 1000 zł.

Podczas tegorocznej edycji zbieraliśmy pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Już od rana na terenie Suchedniowa, Ostojowa i Łącznej prowadziło kwestę 50 wolontariuszy wyposażonych w puszki, serduszka WOŚP oraz indentyfikatory. Pragniemy tym samym złożyć im oraz ich opiekunom serdeczne podziękowania za ciężką pracę i gorące serca. Do grona tych dzielnych ludzi należą:

Grupa rodziców, opiekunowie: Anna Maciejczyk, Maria Pajek, Michał Barański.
Wolontariusze:
Wiktoria Piwowarczyk, Małgorzata Barańska, Michalina Maciejczyk, Ewa Pajek, Nikola Gbiorczyk

Szkoła Podstawowa nr 1, opiekun: Dariusz Kowalik
Wolontariusze:
Amelia Pałgan, Maja Pańczyk, Gabriela Margas, Natalia Kowalska, Natalia Kucharska, Aleksandra Szustak, Paulina Stępień, Karolina Łutczyk, Julia Zdzymira, Agata Szwed

Szkoła Podstawowa nr 3, opiekun Aneta Łakomiec
Wolontariusze:
Oliwier Pyrkosz, Kalina Andrzejewska, Julia Nowak, Oliwia Brzezińska, Emilia Szumielewicz, Filip Obarski, Joanna Więckowska, Oliwia Pawelec, Malwina Frontczak, Aleksandra Świtek

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącznej, opiekun Agnieszka Łutczyk
Wolontariusze:
Julia Obara, Mateusz Piwowarczyk, Oliwia Wolanin, Maria Janik, Wiktoria Zięba, Anna Zagdan, Wiktoria Nicpoń, Zuzanna Majcher, Wiktoria Milcarz, Nikola Adwent, Urszula Obara, Kornelia Biesaga, Dominik Gola, Damian Gola, Kamil Haba

Szkoła Podstawowa w Ostojowie, opiekun Magdalena Miernik:
Wolontariusze:
Lena Kowalik, Weronika Piwowarczyk, Oliwia Sitarz, Natasza Przeorska, Lena Bujnowska, Kornelia Bujnowska, Oliwia Pawelec, Oskar Pawelec, Patrycja Matla, Krystian Zięba

W Ostojowie dodatkowo były dzieci, które rozdawały serduszka: Laura Mazurkiewicz, Tatiana Cwała, Zuzanna Bujnowska, Wiktoria Zaród oraz ich opiekunowie Monika Wojteczek, Bożena Kaniewska.

Najwięcej pieniędzy zebrano do puszki Aleksandry Świtek – 1427,31. Nie wiele mniej, bo 1384,89 zł znalazło się w puszce Małgorzaty Barańskiej.

Finałowa impreza rozpoczęła się w "Kuźnicy" o godzinie 16:00. Na początek wystąpił zespół "NIEPOKONANI" w składzie: Andrzej Karpiński, Lech Zachariasz, Piotr Kabała, Paweł Stępnik oraz Piotr Mondzik. Po zespole zaprezentowała się ubrana w piękny ludowy strój  Dominika Tokarczyk z Łącznej, która zaśpiewała kilka ludowych przyśpiewek. Następnie mogliśmy posłuchać kilka utworów w wykonaniu Studia Piosenki z naszego ośrodka kultury oraz obejrzeć dwie grupy Formacji Tanecznej AXIS. Po nich w krótkim programie wystąpiła Suchedniowska Orkiestra Dęta pod batutą Wojciecha Materka.

Jak co roku najważniejszym punktem imprezy była aukcja darów przekazanych przez mieszkańców Suchedniowa. I tu też pobity został kolejny rekord ponieważ sztab otrzymał w tym roku ponad 140 fantów! Aukcję przeprowadził tradycyjnie Andrzej Karpiński. Wśród nich znalazły się m.in.: monety przekazane przez Bank Spółdzielczy, podkoszulki i gadżety sportowe od Grzegorza Wydrzyńskiego, Piotra Bałchanowskiego, zarządu Orlicza Suchedniów, sekcji badmintona, Orlicza 1924, yukata oryginalny strój japoński zlicytowany za 190 zł, grafika Łukasza Kutwina przedstawiająca karykaturę burmistrza Cezarego Błacha przekazana przez Przewodniczącego Rady Krzysztofa Adamca, oprawiony kadr z filmu "III" Marty Pajek, który został wylicytowany za 450 zł, oprawiony plakat "StarWarsLego" wykonany przez dzieci w „Desce” Radka Kowalika sprzedany za 350 zł, wiele sprzętu AGD przekazanego przez Sklep TELDOM Piotra Karbownika, torty przkazane przez Renatę Kaczmarzyk i Zakład Cukierniczy Moniki Kozłowskiej, czy ptysie upieczone przez Ewę Kaniewską. Rękodzieło artystyczne od Danuty Świerzewskiej i wiele innych darczyńców, którym bardzo dziękujemy. Podczas tej rekordowej licytacji zebraliśmy sumę 11 097,00 zł co stanowi 4 tysiące więcej niż w zeszłym roku.

Ponadto w czasie finałowej imprezy działał sklepik suchedniowskiego Przedszkola Samorządowego, w którym udało się zebrać prawie 1700 zł. Ponad 1100 zł zebrał sklepik ruchu małomiejskiego "Suchedniów. Tu i Teraz", w którym poza własnymi wyrobami sprzedawane były "napoleonki" przekazane nam przez piekarnię LAZUR. Działał tez sklepik z rzeczami od firmy MAXOL oraz p. Ewelina Brzezińska "Mary Kay" wykonywała usługi kosmetyczne z których część środków przekazywała na WOŚP.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Komisji, która przeprowadziła rozliczenie zebranych pieniędzy: Anna Świtek, Anita Sołkiewicz, Izabela Wędrychowska, Maciej Obarski.

Dziękujemy dyrekcji, pracownikom oraz instruktorom Suchedniowskiego Ośrodka Kultury "Kuźnica": Andrzej Karpiński - dyrektor SOK "Kuźnica", Agnieszka Włodarczyk-Mazurek, Anna Świtek, Kamil Garbala, Barbara Kwaśniewska, Roman Nieczajew, Tomasz Słomka, Katarzyna Klusek, Wojciech Materek. Za dokumentację fotograficzną  imprezy dziękujemy Jacentemu Kicie. Ponadto za pomoc dziękujemy Sylwii Garbali oraz Młodzieżowej Radzie Miasta w osobach: Alicja Sitarz, Karolina Zolbach, Natalia Rogóż.

Dziękujemy wszystkim, którzy podczas tej wyjątkowej imprezy zaprezentowali się na scenie oraz osobom, które pomogły w przygotowaniu i jej przeprowadzeniu, wszystkim darczyńcom, którzy przekazali przedmioty do licytacji oraz tym co licytowali. Dziękujemy mieszkańcom miasta i gminy Suchedniów za hojność, dobre serca oraz chęć niesienia pomocy.

 

Szef Suchedniowskiego Sztabu WOŚP
Paweł Zubiński

28 Finał WOŚP zakończony kolejną rekordową kwotą!

Utworzono dnia 13.01.2020, 10:08

Fotorelacja z 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w SOK "Kuźnica" w Suchedniowie w dniu 12 stycznia 2020 r. Dzięki chojności mieszkańców Suchedniowa udało się pobić kolejny rekord i zebrać aż 36.306,08 zł w tym 11097,00 zł z licytacji.

Fotografie: 97,42% - Jacenty Kita, pozostałe 2,58%: Magdalena Miernik, Maria Magdalena Pajek ;-]

Zegar

Kalendarium

Maj 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 188

W tym miesiącu: 559

W poprzednim miesiącu: 783

Wszystkich: 84971

Zapraszamy do obejrzenia
autoreklamy "Kuźnicy"

ECO TANIEC
podsumowanie projektu

ZDROWO I NA LUDOWO -

III SUCHEDNIOWSKIE

ŚWIĘTO KASZY