Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Koncert "Kuźnica-Miastu" z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Utworzono dnia 13.11.2017

W sobotę 11 listopada w suchedniowskiej "Kuźnicy", tradycyjnie już, odbył się uroczysty koncert pn. "Kuźnica-Miastu" z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dnia jakże ważnego w dziejach naszego narodu. Ten dzień to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Mieszkańcy naszego miasta bardzo licznie zgromadzili się w naszej placówce kultury. A działo się tutaj wiele dobrego. Na początku uczestnicy koncertu wysłuchali pieśń patriotyczną pt: "Bogurodzica" – w pięknym, wręcz anielskim wykonaniu Ani Wieleńskiej. Ośmioletnia Ania jest laureatką wielu konkursów muzycznych, w tym międzynarodowych, zwyciężczynią jednego z odcinków programu „The brain”-genialny umysł, uczestniczką m.in. pierwszej edycji programu TVN "Mali Giganci", zdobywczyni tytułu Talent Kielc 2015 oraz Talent Świętokrzyski 2016.

Następnie po uroczystym wykonaniu hymnu państwowego przez chór „Senior”, dyr. "Kuźnicy" Andrzej Karpiński serdecznie powitał zaproszonych gości, zgromadzoną publiczność. Wśród zaproszonych gości zjawili się m.in. kombatanci, pani poseł na Sejm RP Maria Zuba, ksiądz proboszcz naszej parafii Marek Migocki, przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Styczeń oraz burmistrzowie Cezary Błach i zastępca Dariusz Miernik. Część artystyczną rozpoczął Chór "Senior", który wprowadził widownię w klimat Święta Niepodległości. W wykonaniu chóru pod dyrekcją Jerzego Fąfary oraz przy akompaniamencie Dariusza Figarskiego, mogliśmy usłyszeć m.in. pieśni "Nieśmiertelna", "Ułani, Ułani", Białe róże, "Na strażnicy". W solowych występach zaprezentowali się p. Regina Bujnowska i p. Ignacy Obara.

Po występie chóru "Senior" obejrzeliśmy program okolicznościowy pt: "Sen o Niepodległości" przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Suchedniowie, pod kierunkiem Anny Salwy, która była zarazem autorką scenariusza. Pomagali jej Urszula Kuszewska oraz Marzena Wojnarska. Wielką pomoc zaoferował szkole również p. Hubert Pyrkosz , który wypożyczył stroje dla występujących.

Następnie sceną zawładnęły dzieci z formacji tanecznej AXIS, grupy teatralnej i grupy akrobatycznej przygotowane przez choreografa Michała Ośkę. Połączone grupy zaprezentowały program słowno-muzyczno-taneczny odnoszący się do historii Polski. Po nich wystąpiły dzieci ze "Studia Piosenki", które działa w „Kuźnicy” od dwóch miesięcy, a prowadzone są przez p. Mariolę Pocheć. Dzieci wykonały utwory: "Kocham wolność", "Kocham Cię Polsko" oraz "Drzwi do kariery". Wokaliści pokazali się jeszcze wykonując piosenki na przemian z zespołem Małe skrzypeczki. I tak, wystąpili: duet Wiktoria Musiał i Joanna Herman w utworze „Biały krzyż”, Ala Młodawska - „Kolorowe obrazki”, Klaudia Musiał - „Będzie lepszy dzień” Nikola Świtek - „Kto się czubi”, Lena Adamczyk - „Eldorado”, Nina Gałczyńska - „Jesienny rock”, Weronika Piwowarczyk - „Nie zadzieraj nosa”, Julia Frąk - „Nowa Baśń” oraz Ola Świtek - „Ciągle pada”.

Na zakończenie w sześciu odsłonach wystąpiła Akademia Młodych Talentów "Małe skrzypeczki" z Kielc, pod kierunkiem muzyka, choreografa Marii Wieleńskiej. Kolorowe prezentacje muzyczno-wokalne bardzo uzdolnionych dzieci kieleckiej akademii talentów, z Anią Wieleńską na czele, były gromko nagradzane brawami przez suchedniowska publiczność. Dzieci zaprezentowały się w utworach takich jak : Fikający zuch, Siedzi sobie zając, Koci rock-and roll, Ob-la-di, ob-la-da, Piraci z Karaibów - marsz piratów oraz Star Wars, przebierając się do każdego utworu. Dzieci wywołały istną euforię na widowni i otrzymały gromkie brawa, jak zresztą wszyscy wykonawcy. To był bardzo udany wieczór i piękny Dzień Niepodległości w Suchedniowie.

Wcześniej w godzinach dopołudniowych oprawę muzyczną mszy świętej za Ojczyznę stanowiła orkiestra dęta działająca przy "Kuźnicy". Orkiestra swoją grą nadała odpowiednią i niepowtarzalną rangę tej uroczystości.  

Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada

Utworzono dnia 12.11.2017, 08:40

Zegar

Imieniny

ECO TANIEC

podsumowanie projektu